2004 Hymer Eriba 491 Swing      
+KLIMATYZACJA   +NAPĘD / MOVER
Galeria zdjęć dostępna jest po kliknięciu TUTAJ

Film z działaniem napędu obejrzeć można TUTAJ

+klimatyzacja podławkowa TRUMA Saphir IR
  +rozprowadzenie na całą przyczepę
  +pilot bezprzewodowy do klimatyzacji
+namiot rozkładany przed przyczepą w komplecie
+wszystkie okna otwierane jedną klamką
+panoramiczne okno dachowe
+ciepła woda z bojlera Truma TT2

+napęd Mover Carver
+akumulator do napędu (zasila wnętrze)
+ładowarka do akumulatora
+możliwość TUV 100km/h:
  +zaczep stabilizowany Winterhoff
  +amortyzatory
  +opony wzmacniane z indeksem "C" (+ lekkie felgi)
Jeżeli interesują Państwa miejsca, punkty, których nie widać na naszych zdjęciach - prosimy o kontakt, zrobimy dodatkowe zdjęcia w dużej rozdzielczości, żeby rozwiać Państwa wątpliwości i zachęcić do osobistego obejrzenia przyczepy!
Oferujemy Państwu przyczepę kempingową segmentu Premium, najwyższej klasy. Hymer Eriba to najsolidniejsze, najbardziej prestiżowe i najdroższe kempingi europejskie. Porównywać je można z Tabbert'em i być może jeszcze Fendt'em, niczym Mercedesy z BMW i Audi, ale nie z markami "popularnymi". Przy cenie podstawowej bez dodatków przekraczającej 150.000,00zł przyczepa ta jest prawie dwukrotnie droższa od porównywalnej wielkości egzemplarzy Adria, Burstner, Dethleffs czy nawet tak popularnych Hobby.
Najdroższym elementem wyposażenia tej przyczepy jest podławkowa klimatyzacja Truma Saphir. Z klimatyzacją zamontowaną w przyczepie wypoczynek w kempingu nabiera nowego wymiaru. Nawet w krajach europy południowej, w najbardziej gorące dni, na parcelach bez cienia - jesteśmy w stanie wychłodzić wnętrze przyczepy i komfortowo spędzać czas, dokładnie tak jak w klimatyzowanym apartamencie hotelowym.
Samej klimatyzacji nie trzeba zachwalać, ale na pewno warto wspomnieć o tym, że prezentowany model to urządzenie podławkowe, czyli montowane pod siedziskiem, a nie na dachu przyczepy. Zaletą tego rozwiązania jest nisko położony środek ciężkości-przyczepę lepiej się holuje, brak konieczności rezygnowania z okna dachowego no i w końcu brak ryzyka narażania dachu na przeciążenia. Niestety znane są przypadki nawet utraty gwarancji na nową przyczepę z uwagi na zamontowanie klimatyzacji, której ciężar przyczynił się do powstania nieszczelności na obrzeżach dachu.
Kolejną już zaletą tego modelu jest rozprowadzenie chłodnego powietrza po przyczepie. Gdy w konkurencyjnym rozwiązaniu z dachu powietrze dmuchane jest w jednym lub drugim kierunku, tutaj dedykowane przewody rozprowadzają chłód w kilka miejsc przyczepy dmuchając w różnych kierunkach przez kratki/nawiewy.

Cena dokładnie tego modelu klimatyzacji w polskim punkcie sprzedaży to aż 6.259,00zł bez montażu!.
Sterowanie klimatyzacją odbywa się z pomocą pilota bezprzewodowego. Możemy wybrać jedną z trzech prędkości wentylatora, zadaną temperaturę powietrza z dokładnością co do stopnia, a także możliwość samej wentylacji bez użycia sprężarki klimatyzatora. Urządzenie ma także funkcję zaprogramowania godziny uruchomienia z wyprzedzeniem, na przykład rozpoczęcie schładzania wnętrza na godzinę przed planowanym powrotem do przyczepy.
Kolejnym dodatkiem tak bardzo ułatwiającym użytkowanie, ustawianie i manewrowanie w oferowanej przyczepie jest samodzielny elektryczny napęd, czyli "Mover". Dzięki niemu ustawianie przyczepy na parceli, wstawianie do garażu, pod wiatę czy też przez ciasną bramę już nigdy nie będzie problemem. Jeden ruch kciukiem i przyczepa wjedzie dokładnie tam, gdzie chcemy. Bez wysiłku, bez trudu, czy chociażby bez pomocy kilku osób.
Napęd zasilany jest z akumulatora zamontowanego w przyczepie. Podczas turystyki "na dziko" bez sieci 230V, urządzenia wnętrza (oświetlenie, pompka wody) również mogą być z niego zasilane. W komplecie znajduje się równiez ładowarka, która po podłączeniu zasilania do kempingu automatycznie rozpocznie cykl ładowania baterii.
Zamontowany napęd renomowanej marki Carver to produkt renomowany, producenta obecnego na rynku od wielu lat i cieszącej się dużym uznaniem wśród użytkowników. Wartość tylko tego napędu to 4.000,00zł.
Modele takie jak Triton, Touring, Troll czy Puck stały się kultowe i nie ma znaczenia ich rok produkcji. Na kultowość tych modeli ma wpływ nie tylko stylistyka retro i kompaktowe wymiary, ale przede wszystkim trwałość - bo jakich innych producentów można dziś kupić przyczepy z lat '70 w doskonałej kondycji? Bez trudu możemy znaleźć egzemplarze których stan jest wyznacznikiem ceny, a ta oscyluje od kilku do kilkunastu tysięcy euro za sztukę.

Pierwszy model "tradycyjnej" przyczepy kempingowej o klasycznym kształcie i wymiarach Hymera to Eriba Nova, a po jej sukcesie rozszerzano ofertę przyczep m.in. o modele Swing, Living, Pulse.
Oferujemy Państwu dzisiaj model Swing 491 o jednym z najpraktyczniejszych układów wnętrza. Pięcio-osobowy, dwu-pokojowy z łazienką i przedsionkiem. Jest to przyczepa nietuzinkowa, bardzo solidna i bardzo trwała, z ponadczasową sylwetką i wykończeniem wnętrza.

Wnętrze ułożone jest bardzo klasycznie i bardzo praktycznie. Zamykana sypialnia (mniejszy pokój) umieszczona jest daleko od wejścia, od strony dyszla. W środkowej części przyczepy łazienka i szafka po prawej stronie (na prawo od wejścia), aneks kuchenny i szafa po lewej stronie (gorące powietrze z lodówki nie wychodzi na stronę przedsionka). W tylniej części natomiast (na lewo od wejścia) salon - "podkowa", czyli większy pokój, zamieniający się w drugą sypialnię.
Salon, czyli większy pokój, znajduje się w tylniej części przyczepy (blisko wejścia, daleko od sypialni). W ciągu dnia trzy duże otwierane okna oświetlają wnętrze, każde z moskitierą, roletą, orginalną zasłonką i firanką. Nocą pokój oświetlany jest przez dwie punktowe lampki narożnikowe i centralną lampę sufitową.
Warto zwrócić uwagę na podwieszane szafki sufitowe: zazwyczaj producenci montują kilka szafek zamykanych oraz sporadycznie jedną lub dwie półki na drobniejsze przedmioty, tutaj każdy fragment jest w pełni wykorzystany do zabudowy głębokimi szafkami zamykanymi i pod każdą z szafek jest półka.
W ciągu dnia na kanapie w kształcie litery "U" (tzw. podkowa), naokoło wolnostojącego stołu, usiądzie sześć dorosłych osób (pokój jest naprawdę pokaźnych rozmiarów). Stół ma własny stelaż (nie jest mocowany do żadnej ze ścian) wobec czego można go używać również w przedsionku przed przyczepą.
Po złożeniu stołu i rozsunięciu poduszek powstanie pełnowymiarowe łóżko. Przy pozostawieniu poduszek narożnikowych i tylniej, zmieszczą się na nim dwie osoby.

Po zdjęciu poduszek narożnikowych i oparcia powstanie bardzo duże łóżko dla trzech osób. Tapicerka nie posiada żadnych przetarć, ani innych uszkodzeń.
Kierując się w stronę dyszla przyczepy (jej przednia część, na prawo od wejścia), po lewej mijamy aneks kuchenny i szafę, po prawej drzwi wejściowe i łazienkę.
Prawie naprzeciwko salonu, dokładnie na prawo od wejścia, znajduje sie mała szafka dedykowana urządzeniom audio-wideo oraz zamykana wisząca szafka nad nią.

Na środku korytarza w suficie zamontowane jest fabryczne, firmowe (Hymer) panoramiczne okno dachowe z moskitierą, roletą oraz dodatkowym oświetleniem.
Z przodu przyczepy, najdalej od wejścia, umieszczono sypialnię. Grube materace stanowią zdecydowanie lepsze miejsce do snu, niż cienkie piankowe poduszki, które są standartem w przyczepach. Oryginalna, firmowa tapicerka użyta została również do wykończenia odbojników na ścianach bocznych i przedniej.

Dla wygody użytkowników producent zamontował gniazdko 230V na parapecie obok łóża.
Tak samo jak w przypadku salonu, również w sypialni zamontowane są zamykane, pojemne szafki sufitowe. Sypialnię można oddzielić od reszty przyczepy drzwiami suwanymi.
Materac położony jest na elastycznym-sprężynującym stelażu i solidnej, stalowej ramie, która z pomocą siłowników gazowych ułatwia podnoszenie górnej części łóżka, dając łatwy dostęp do ogromnego schowka.
Pod łóżkiem zamontowana jest klimatyzacja oraz schowany jest przedsionek (razem ze stelażem) i mimo tego trzy-czwarte skrzyni pozostaje wolne.
Dostęp do ogromnego schowka jest możliwy również bezpośrednio z zewnątrz, przez luk dostępu.
Łazienka jest kompleksowo wyposażona w obrotową toaletę kasetową (opróżnianą z zewnątrz) firmy Thetford, umywalkę, wysoki brodzik oraz lustra i szafkę na kosmetyki.

Całe pomieszczenie ze wszystkimi elementami robi rewelacyjne wrażenie i wyglądają jak nowe, nigdy nie używane.

Woda do kuchni i łazienki doprowadzona jest z centralnego zbiornika napełnianego z zewnątrz, znajuje się on po siedziskiem w salonie.

Na zdjęciu poniżej widoczny jest również bojler ciepłej wody Truma TT2.
Naprzeciwko wejścia umieszczono aneks kuchenny. W jego skład wchodzi duża lodówka z dużym zamrażalnikiem Electrolux na trzy źródła zasilania (230V, 12V, gaz), kuchenka gazowa trzypalnikowa, zlewozmywak, szuflady na sztućce i naczynia oraz komplet szafek podwieszanych.
Cały aneks jest w doskonałym stanie i widać po nim, że był bardzo rzadko używany. Widząc stan w jakim zachowana jest kuchnia, w pełni dajemy wiarę zapewnieniom poprzednich właścicieli o gotowaniu przed przyczepą, wewnątrz jedynie okazjonalnie.
Jednym z elementów, które najszybciej mogę się w przyczepie popsuć, są delikatne uchwyty, zawiasy i blokady meblowe, "okucia". W przypadku kempingów Eriba, cały osprzęt jest najwyższej jakości, metalowy, odporny na uszkodzenia i awarie.
Wszystkie blaty, ranty i narożniki, okolice uchwytów, fronty meblowe - wszystkie elementy są w stanie idealnym, nie odbiegającym od nowej, salonowej przyczepy.
Zwracamy uwagę na detale, elementy które zazwyczaj pierwsze mogą okazywać ślady zużycia lub intensywnego użytkowania - uszczelki okienne, kliny uszczelek, klamki i siłowniki okienne, szyby - wszystkie elementy zachowane są w doskonałym stanie i w znakomitej kondycji technicznej.
W komplecie z Eribą jest namiot rozkładany przed przyczepą.
Koniecznie musimy zaznaczyć: Eriba robi ogromne wrażenie na żywo. Prezentuje się bardzo okazale, a stojąc w rzędzie z innymi przyczepami, ta zdecydowanie wyróżnia się. Wysoko zawieszona, z malowaniem zupełnie odbiegającym od konkurencji, cakowicie gładkie poszycie (wszystkie ściany i dach z gładkiego aluminium!).
Rozmiar 495 to idealna wielkość dla czterech/pięciu osób. Przestrzeni jest dużo, na pewno nikomu nie będzie ciasno w tej przyczepie, ale jednocześnie kemping nie przytłacza swoimi rozmiarami zewnętrznymi i holuje się go bardzo przyjemnie, nawet średniej wielkości autem.
Marka tej przyczepy gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat, w końcu trwałość i solidność są tutaj wpisane w metrykę. Wybór tej przyczepy będzie idealnym posunięciem dla osób, które bardziej niż rok produkcji, cenią sobie jakość i markę.
Wszystkie urządzenia w przyczepie zostały sprawdzone i są sprawne. Działanie każdego zostanie zaprezentowane kupującemu przed zakupem.
Kemping jest sprowadzony z Holandii i już zarejestrowany w kraju, posiada polski dowód rejestracyjny, ważny przegląd i polisę OC.

Hymer został zakupiony od pierwszego właściciela, co jest potwierdzone w elektronicznym rejestrze pojazdów Królestwa Niderlandów.
Eriba ma zamontowany zaczep ze stabilizatorem toru jazdy Winterhoff WS3000, amortyzatory osi, opony wzmacniane z indeksem C, hamulec ręczny wspomagany siłownikiem.

Z w/w wyposażeniem układu jezdnego można ubiegać się o przegląd TUV 100km/h uprawniający do podróżowania na terenie Niemiec z wyższą prędkością.
Hymer Eriba to nie jest przyczepa przeciętna, jakich wiele, ale przyczepa wyjątkowa o ponadprzeciętnej jakości wykonania i wiąże się z tym ponadprzeciętna cena.

Jeżeli są Państwo zgodni co do faktu, że nie tylko za rok produkcji, ale również za jakość trzeba zapłacić, a zarazem oczekują Państwo więcej niż wystarczającej dokładności produkcji, ta przyczepa na pewno spełni Państwa oczekiwania.

W komplecie z kempingiem jest zestaw dokumentów i instrukcji od nowości przyczepy. Zachowała się również faktura za przegląd okresowy na prawie 1400 euro.
Na zakończenie procesu produkcyjnego przyczep z pod marki Hymer dokonywana jest kontrola jakości, a wynik tej kontroli naklejany jest na wewnętrzną stronę szafy.

W oferowanym egzemplarzu do dziś zachował się oryginalny protokół kontroli jakości z podpisami (z imienia i nazwiska!) kontrolerów jakości, czym chwali się producent (w wolnym tłumaczeniu): "Dla Państwa zadowolenia gwarantujemy jakość, za którą stoją nasze nazwiska".


Marka: Hymer Eriba

Model: Swing 491(A)

Data pierwszej rejestracji: 2004

Rok produkcji: 2002

DMC 1500kg


Rozkład wnętrza:

3+2+łazienka

Cena:   Sprzedana


Przyjmujemy starsze przyczepy w rozliczeniu!


Oferujemy najtańszą sprzedaż ratalną


Zakupione przyczepy
transportujemy na terenie kraju

Przyczepy Kempingowe Karawaning K. Bilan   Topola Wielka k/Ostrowa Wlkp.   karawaning.net@o2.pl   www.karawaning.net   tel: 797-205-960; 508-268-279; 509-785-573